Past Directors

S.No. Photo Name Period From Period To
1. DR. S. K. TYAGI 21/03/2020 27/09/2020
2. DR. N. V. PATIL 31/01/2019 20/03/2020
3. DR. RAJENDRA PRASAD 03/01/2018 30/01/2019
4. DR. B. PRAKASH 16/08/2014 02/01/2018
5. DR. A. K. MATHUR 18/12/2013 15/08/2014
6. DR. ARJAVA SHARMA 29/04/2011 17/12/2013
7. DR. A. K. MATHUR 18/02/2011 28/04/2011
8. DR. A. K. MISRA 18/02/2006 17/02/2011
9. DR. A. K. MATHUR 01/11/2005 17/02/2006
10. DR. KRIPAL SINGH 01/06/2002 31/10/2005
11. DR. S. P. SINGH 10/11/1998 31/05/2002
12. DR. V. N.TRIPATHI 26/08/1996 09/11/1998
13. DR. C.L. ARORA 22/07/1995 25/08/1996
14. DR. S. C. CHOPRA 11/10/1993 21/07/1995
15. DR. C. L. ARORA 01/08/1993 10/10/1993
16. DR. V. D. MUDGAL 21/06/1989 31/07/1993
17. DR. R. N. SINGH (OSD) 07/01/1989 20/06/1989
18. DR. V. K. TANEJA (OSD) 03/11/1987 06/01/1989